מדוע חשוב לקחת יועצת שינה? | מעיין ההורות
מעיין ההורות - הבלוג

כיצד בוחרים יועצת שינה?
חשוב מאוד לסמוך על האינטואיציה שלך כאמא, אבל הבעיה מתחילה כשהמצפון מקשה עלייך את העבודה. אז מדוע לוקח זמן עד שאנו כהורים פונים לעזרה מקצועית, ומה חשוב לבדוק לפני שנותנים אמון ביועצת שינה

מאת מעיין אטיה, מדריכת הורים ויועצת שינה ב"מעיין ההורות"

כאמא חשוב ומאוד כדאי לסמוך על האינטואיציה שלך, אבל הבעיה מתחילה כאשר אותו אחד שנתן לנו את המתנה הנפלאה הזאת להביא ילדים לא צירף אליה הוראות הפעלה, אבל דווקא צירף אליה דבר קטן שנקרא: מצפון,ופעמים רבות זה מקשה עלינו את העבודה.
אז בואי נראה כיצד זה בעצם עובד. בתקופת ההריון את מוקפת בסביבה מתרגשת ותומכת, ואת בעיקר עסוקה בלחשוב איך זה יהיה–קשה, קל, כואב או מעייף?ואז באה הלידה ואת עדיין מוקפת באותה סביבה מתרגשת ותומכת, אבל לאט לאט את נשארת לבד עם כל הקשיים, הבעיות, כל הלבד הזה ובעיקר חוסר אונים, תסכול, חוסר הידע ובלבול. את באמת פועלת כפי שנראה לך שנכון לפעול, אבל לעתים קרובות את חוזרת על אותן טעויות קטנות, שנובעות לא חס וחלילה מהיותך אמא לא טובה, אלא מחוסר ידע. נולדנו עם רגשות, תחושות ואינטואיציות, אבל ידע זה דבר נרכש, וחזרה על טעויות–קטנות ככל שתהיינה–מקבעת את ההתנהגויות אצל התינוק, וכך יותר קשה להרגיל אותם להרגלים ולהתנהגויות נכונות בגילאים בוגרים יותר.
זו ההזדמנות לומר בקול ללא כל חשש: זו לא בושה לקבל עזרה!
בהחלט חשוב וכדאי לבדוק מיהי יועצת השינה, מהם הרקע והניסיון שלה וכל אינפורמציה שאת מרגישה שאת צריכה לקבל. כמובן צריך לבדוק גם את הכימיה בינך לבין היועצת,משום שרוב העבודה מבוססת על אמון.רוב היועצות נותנות ליווי גם לאחר הפגישה הפרונטלית הראשונה, וליווי זה חשוב לא פחות מהידע שקיבלת מאותה יועצת. זו בדיוק התמיכה שלה את כל כך זקוקה: החיזוקים ברגעי משבר, הבדיקה שאכן את לא חוזרת על אותן טעויות והידיעה שיש שם מישהו שנמצא איתך לאורך כל הדרך.
וכאשר את שואלת ומתייעצת, ככל שתשאלי ותבקשי עצות, תקבלי תשובות כמספר האנשים שהתייעצת איתם. אז אם כבר החלטת לעבור את המחסום ולבקש עזרה ולהתייעץ, למה לא מיועצת מקצועית?
מבירור שעשיתי עם משפחות רבות, שאליהן פניתי בסיום תהליך הייעוץ, מתברר שהן עברו תהליך עד שהחליטו לפנות לעזרה. חלקם היו מאוד סקפטיים מכך שקבלת ייעוץ אכן תסייע להם, והם פנו כי זו היתה המלצה מהסביבה, חברים, הורים ומשפחה.חלקם פנו כי אחד מבני הזוג דחף ולחץ יותר על קבלת עזרה " מבחוץ".חלקם פנו כי הם הודו שזה לא שהם לא יודעים מה לעשות, אבל פיזית הם לא מצליחים מסיבות כאלה ואחרות לעמוד בביצוע המשימות.
הצלחת התהליך תלויה כמובן בתיאום הציפיות, שיועצת השינה עושה עם ההורים כבר בפגישתם הראשונה. יש הורים המדברים על לישון לילה רצוף ויהי מה, ויש הורים שמוכנים להשאיר האכלה אחת בלילה–לפחות בשלב ההתחלתי. בכל מקרה, כל מי שפנה לעזרה הכריז כי למד מהתהליך הרבה. ודרך אגב, פעמים רבות הקניית ההרגלים וההפרדה לגבי מתי הילד במצוקה ומתי הוא רק "מפעיל" אותנו ההורים, השפיעה לטובה גם על למידה של ההורים בתחומים חשובים נוספים.
לסיום, חשוב מאוד להיות כנים עם עצמנו ולסמוך על האינטואיציה שלנו, אך אם כנות זו מביאה להחלטה שלפיה יש מקום לעזרה חיצונית, זה בסדר גמור לבקש עזרה כזאת–כמובן עם כל הבדיקות החשובות לנו כהורים שטובת ילדיהם נמצאת מעל הכל.
אני מאחלת לכולנו להיות כנים עם עצמנו ולעבור את המחסום של לבקש עזרה במידה והחלטנו שאנו זקוקים לכזו.

רוצה לדעת יותר? מלא/י את הפרטים שלך ואני אחזור אליך עם כל המידע.

[contact-form-7 id="1875" title="Bottom form_copy"]